Strona główna Aktualności Dawno, dawno temu… WŁOCHOWSKI PRZEMYSŁ

Dawno, dawno temu… WŁOCHOWSKI PRZEMYSŁ

Okładka książki
Okładka książki "Dawno, dawno temu... WŁOCOWSKI PRZEMYSŁ" Roberta Gawkowskiego

Dostępna jest wreszcie książka dr Roberta Gawkowskiego opisująca historię przemysłu we Włochach.

Informację przekazał sam Autor na Facebooku:

Pisanie 56 stronicowej książki z serii: „Dawno, dawno temu na Okęciu i we Włochach” zajęło mi aż 3,5 roku. Najpierw arcyciekawe, ale czasochłonne poznawanie nowych dokumentów w archiwum w Milanówku i Archiwum Akt Nowych na Ochocie, potem stale coś poprawiałem, a na końcu pandemiczne przeszkody spowodowały, że książeczka ta została wydana w elektronicznej wersji dopiero tydzień temu. Wydawca, czyli Urząd Dzielnicy Warszawa-Włochy obiecuje jednak, że zaraz po pandemii wyda ją drukiem. Pozostaje mi życzyć miłej i pożytecznej lektury.

Link do pliku PDF: [LINK]

Tak prawdę powiedziawszy to nie wiadomo czemu nie można tej akurat książki wydać drukiem. Maszyny drukarskie nie chorują, książek wydawanych jest sporo, bo w izolacji jest autorzy mają więcej czasu na pisanie.

Robert Gawkowski

to doktor historii i pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest autorem kilkunastu książek, głównie z historii sportu i dziejów Uniwersytetu Warszawskiego. Za jedną z nich („Encyklopedia klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918–1939”, WUW 2008) otrzymał nagrodę „Varsaviana”, za inną („Krybar. Uniwersytet w cieniu powstańczych walk”, WUW 2013) nagrodę „Klio”.

Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania są czasy II Rzeczpospolitej.
Obecnie zasiada w zarządzie Towarzystwa Miłośników Historii i był członkiem Rektorskiego Komitetu ds. Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Robert Gawkowski jest mieszkańcem Włoch od ponad 30 lat.
Po napisaniu książek: „Sportowe tradycje warszawskich Włoch” i (wspólnie z Katarzyną Winogrodzką) Biblioteka Publiczna w kulturze warszawskich Włoch zajął się dziejami
dzielnicy. Wydał monografię dzielnicy zatytułowaną Moja Dzielnica Włochy: historia Włoch i Okęcia oraz publikację pt. Tablice pamięci – Miejsca Pamięci Narodowej w Dzielnicy Włochy. Kultura i sport w Dzielnicy Włochy. Pisał ponadto liczne artykuły do Biuletynu Informacyjnego Moja Dzielnica Włochy, które zostały zebrane i wydane w publikacji
Dawno, dawno temu… na Okęciu i we Włochach.

Okładka książki "Dawno, dawno temu... WŁOCOWSKI PRZEMYSŁ" Roberta Gawkowskiego
Okładka książki „Dawno, dawno temu… WŁOCOWSKI PRZEMYSŁ” Roberta Gawkowskiego